Postuar më: 23-06-2017 | Ora: 12:20:45
Reklama e fundit zgjedhore e presidentit francez Macron ishte pikėrisht njė video qė tregonte entuziazmin e kampit tė Hillay Clinton nė SHBA para zgjedhjeve, tepėr tė sigurtė pėr fitore, sepse kėshtu tregonin sondazhet. Por dihet ē'ndodhi. Mbėshtetur nė kėtė video, Macron nxiste votuesit tė dilnin nė votime, mos i varnin shume shpresat te sondazhet.

Shikuar: 2154  | 
Postuar më: 21-06-2017 | Ora: 11:18:04
Nė njė ditė tė nxehtė nė Tiranė, kur s'ka rėnė pikė shiu qė kur kam ardhur nga jashtė, njė muaj tashmė, ndėrsa po bėhesha gati tė merrja nė kėmbė Sheshin Skėnderbej, vendosa tė ulem pėr pak minuta nė stolat nėn hije para Pallatit tė Kulturės. U ul gjithashtu dhe njė burrė nė moshė, tė cilin e pyeta pėr kė do votonte.

Shikuar: 2483  | 
Postuar më: 20-06-2017 | Ora: 14:47:28
Pėr titullin e kėtij shkrimi u inspirova nga njė votues i pavendosur qė takova sot nė Pazar tė Ri (meqė ra fjala, Bashkia ka bėrė punė tė kėndshme nė Pazarin e Ri). Ky individ s'kishte vendosur akoma pėr kė do votonte, dhe kur e pyeta pse, mė tha: "Rama ėshtė gomar, Basha skile, Meta gjarpėr, mė thuaj kujt t'ja jap votėn"?

Shikuar: 2231  | 
Postuar më: 19-06-2017 | Ora: 10:51:45
Shqipėria ėshtė nė prag tė zhvillimeve gjigande, qė do i ndryshojnė faqen vendit si kurrė nė qindra vjet. Por, kėrkohen garanci politike, mbi tė gjitha stabilitet afatgjatė nė qeverisje. Vendi ėshtė shumė keq, ėshtė turpi i Europės, dhe natyrisht kjo situatė s'mund tė tolerohet mė. Ėshtė jo thjesht ēėshtje imazhi (edhe pėr BE-nė), por ka tė bėjė edhe me egzistencencėn e vetė BE-sė (mos harrojmė se nė qendėr tė BREXIT ishte Shqipėria skandaloze).

Shikuar: 2132  | 
Postuar më: 18-06-2017 | Ora: 04:39:15
Edhe nė territoret e pushtuara shqiptarėt jetojnė mė mirė se nė Shqipėri, pa diskutuar shqiptarėt e emigruar nė Perėndim qė janė si nata me ditėn me ta, fjalė pėr fjalė kėshtu. Shqiptarėt nė Shqipėri nuk janė thjesht mė tė varfėrit nė botėn shqiptare, por edhe mė tė prapambeturit, mė tė keqtrajtuarit, mė tė mėpėrkėmburit, me minimumin e tė drejtave tė njeriut.

Shikuar: 2208  | 
Postuar më: 17-06-2017 | Ora: 04:02:40
"Ai dukej si meksikan, fytyrė zbehtė, flokė tė zezė tė lėpirė pas koke, lyer me xhelatinė, s'eshte faji im. Mė thanė pastaj se ky ėshtė nė opozitė me kundėrshtarin tėnd. Dhe une s'po mendoja gjė tjetėr nė atė moment, mes 100 udhėheqėsve botėrorė kundėrshtarė tė mij, mė ra ndėrmend Meksika. Thashė me vete, me kėtė do e bėj murin mė shpejt, dhe ky do e paguaj, duket ky.

Shikuar: 2296  | 
Postuar më: 15-06-2017 | Ora: 07:53:31
S'e kam takuar kurrė Sali Berishėn, dhe s'kam pse e takoj, por kur dal nė rrugė (autostradė), kur jam nė Shqipėri, e falenderoj nėn zė, thanks o Sale. Imagjinoni, u nisa sot nė oren 7:50 tė mėngjesit nga Tirana, dhe arrita nė plazhin e Spilles (Kavajė) nė 8:50, piva kafen e mėngjesit atje. Perfekt.

Shikuar: 2208  | 
Postuar më: 14-06-2017 | Ora: 15:48:40
Megjithėse takimi me Trump mund tė jetė sajuar qė Basha tė dilte nga ēadra, si njė manovėr e zakonshme amerikane qė peshkon lidershipin e vendeve si i yni, Basha duhej ta evitonte para zgjedhjeve. Siē janė gjėrat tani nė BE, ky takim e dėmton Bashėn. Tė pretendosh tė jesh kartė e Trump nė BE-nė e sotme, me aq kontradikta mes dy palėve, mė e pakta do pėrballesh me injorim e bllokim nga vendet e Unionit. Bashėn as aktualisht s'e takon njeri nė BE. Hello!

Shikuar: 2125  | 
Postuar më: 13-06-2017 | Ora: 17:09:14
Ēuditėrisht ky njeri, qė gjithmonė mė kujton thėnien e Fishtės: "katundarė o bre burrė, e me ndru shtatė lėkurė, qytetarė s'bahesh kurrė", pra ky individ, se ē'ka ca pikėpamje super-tė-habitshme nganjėherė, por meqenėse flet pak, si puna e atyre qė s'kanė ē'thonė, kur vendos tė hap gojėn nxjerr xhevahire tė papara.

Shikuar: 2248  | 
Postuar më: 12-06-2017 | Ora: 10:34:19
Unė qė vizitoj Shqipėrinė njė herė nė vit i krahasoj gjėrat mė mirė se vendasit, tė cilėve u ėshtė mėsuar syri me gjendjen. Praktikisht mund tė thuhet se Tirana sot ėshtė siē e la Basha dy vjet mė parė, kur ishte kryebashkiak, madje nė disa aspekte ka degradim, sepse s'ka patur investime tė reja nė infrastrukturė, as mirėmbajtje tė ekzistueses. Rrugėt s'kanė as kapakė pusetash (si nė "97-n), dhe unė si i "huaj", i pamėsuar me dhėnien e makinės nė botėn e tretė, mė ngeci rrota sot nė pusetė. Ē'mizerje.

Shikuar: 2246  | 
Postuar më: 10-06-2017 | Ora: 15:55:18
Nė ēdo qytet perėndimor, njė super-investim i tillė, pėr njė shesh, do ndizte super-debate e revolta qytetare, dhe kryebashkiaku mund tė procedohej deri penalisht pėr shpėrdorim, por natyrisht jo nė Shqipėri, pavarėsisht se njė shesh i tillė do e bėj pjesėn tjetėr tė Tiranės tė duket edhe mė tė mjerė e mė tė shėmtuar. Por, imagjinoni, sikur ato para tė modernizonin semaforėt "afrikanė" tė Tiranės, do kishin modernizuar gjithashtu trafikun e saj aq primitiv.

Shikuar: 684  | 
Postuar më: 10-06-2017 | Ora: 10:02:17
Mbi tė gjitha do ishte njė koalicion i qytetėruar, pa paragjykime rurale pėr demokracinė e kapitalizmin, qė do krijonte shumė stabilitet politik nė vend, dhe si rrjedhojė do sadisfaksonte mjaftueshėm kreditorėt dhe botėn e biznesit tė investonin nė njė Shqipėri me aq pak investime perėndimore dhe me aq shumė papunėsi.

Shikuar: 608  | 
Postuar më: 09-06-2017 | Ora: 08:27:02
Imitojnė fushatat perėndimore pėr nga shkėlqimi, por harrojnė se nė Perėndim nuk ka defterė me lista buke nėpėr dyqane (shitėsit po bėjnė rafte bibliotekash me kėta defterė). Nė kėtė aspekt, duket se LSI ka njė farė tė "drejte" qė fokusohet te thasėt e miellit e tė groshės, sepse fjalimet me premtime bosh e posterat me bojra s'ia mbushin barkun elektoratit tė uritur.

Shikuar: 635  | 
Postuar më: 07-06-2017 | Ora: 08:45:08
Kush jeton nė Perėndim e kupton qė s'duan, ose duan ta lėnė as tė gjallė as tė vdekur. Perėndimi do e bėnte Shqipėrinė tė shkėlqente nė 2-3 vjet, siē bėri fqinjėt, por s'do, ėshtė evidente qė s'do. Tė dhėmb shpirti kur e sheh, vendi lėngon seriozisht, njerėzit vuajnė keq, fatalisht keq. Jo thjesht shumica, por edhe pakica nė pushtet, atė destinim ka, thith tė njėjtin ajėr tė infektuar, mbijeton nė tė njėjtat "qytete" gėrmadha "zonė lufte".

Shikuar: 668  | 
Postuar më: 06-06-2017 | Ora: 06:53:48
Basha e Vasili janė njerėzit e Rusisė nė Shqipėri, kjo gjė dallohej qė pėrtej Atlantikut. Basha doli pothuajse hapur kur nė pikun e gjėrave bėri atė takim e foto te debatueshme me ambasadorin rus nė Tiranė, duke nėnkuptuar shumė. Petrit Vasili mund tė jetė ftuar nė inagurimin e Trump nga linja ruse brenda fushatės sė tij, linjė qė sot ėshtė nėn hetim nga FBI atje.

Shikuar: 653  | 
Postuar më: 05-06-2017 | Ora: 08:07:58
Mendova se ardhja nė Shqipėri kėtė muaj zgjedhjesh do ishte plot me shirita inagurimi, sinqerisht, apo mė e pakta, me mirėmbajtje e shkėlqim tė ambienteve publike, rrugėve, trotuareve, kontenierėve tė plehrave... Por jo, kėtu ēdo gjė po shkėrmoqet si nė ato baladat arabe me pluhur e rėrė qė pėrpijnė qytete e vende tė tėra.

Shikuar: 641  | 
Postuar më: 04-06-2017 | Ora: 02:12:59
Nejse, kur sheh kėtė farė Shqipėrie pupupu, s'duhet patur shumė pretendime as pėr komentet e definacionet jo-profesionale tė medias sė Tiranės. Gjithsesi tė habit fakti pse kopjojnė kaq pa sens terminologjinė amerikane pėr zgjedhjet presidenciale? Nė SHBA presidenti i sapo zgjedhur etiketohet "president i zgjedhur" pėr ta dalluar atė nga presidenti akoma nė detyrė, dhe ky titull nuk ėshtė informal (as lojė fjalėsh), por i rregulluar me ligj.

Shikuar: 673  | 
Postuar më: 03-06-2017 | Ora: 07:37:27
Kur je nė Shqipėri, njė nga gjėrat qė natyrshėm tė josh ėshtė plazhi. Nė njė ditė tė nxehtė qershori nė Tiranė, mes pluhurit skandaloz tė rrugės dhe erės sė qelbur tė fekaleve e plehrave, morra rrugėn pėr nė Gjirin e Lalzit, njė plazh rreth 1 orė larg Tiranės.

Shikuar: 671  | 
Postuar më: 02-06-2017 | Ora: 12:50:50
Uroj qė fushata e hershme e Bashės, e nisur qė mė 18 shkurt me ēadrėn, tė ketė krijuar njė ide mė korrekte (mė me kėmbė nė tokė), pėr preferencat - mos/preferencat e elektoratit shqiptar, pasi fakt ėshtė se Basha nė tė shkuarėn ka gabuar nė seleksionimin e kandidatėve, duke nėnkuptuar mungesė nuhatje (instikti).

Shikuar: 630  | 
Postuar më: 01-06-2017 | Ora: 01:51:52
Kandidatėt pėr deputetė duhet tė flasin pėr arritjet e tyre personale, tė shpalosin integritetin e personalitetin e tyre, jo tė kryetarit, siē ndodh nė fushatėn shqiptare. Tė premtojnė ēfarė ata/ato personalisht do bėjnė pėr votuesit, jo ēfarė "tutori" i tyre do bėj. Tė vjetėr e tė rinjė kandidatė, burra, gra, vajza, djem s'thonė asgjė pėr vete, kulmi, laj-thaj ēfarė do bėj kryetari... Perverte.

Shikuar: 674  |