Edhe ēam-ēakėzi Shpėtim Idrizi me Kremlinin tani?
Postuar më: 07-04-2017 | Ora: 20:45:13

Nga Vėzhguesi

Ēam-ēakėzi Idrizi, sa suporton ēadrėn e Putinit nė bulevard, pse nuk shkon tė ngrejė mijra ēadra pėrballė kufirit grek, mbushur me ēamė tė vėrtetė (jo me Mesilėn prej Radomire), qė gjithė bota tė marrė vesh genocidin grek kundėr shqiptarėve. Tė qėndrojnė aty me muaj, deri sa bota tė sensibilizohet me ēėshtjen ēame, dhe greku tė shtrėngohet t'i pranoj nė trojet e tyre tė lashta. Kjo ėshtė strategji e vėrtetė ēame, jo tė kamuflosh shėrbimin e fshehtė ndaj Kremlinit me demagogji ēame.

20170407-shpetim.jpg
Sinqerisht nuk kuptoj si njė parti e ashtuquajtur nacionaliste shqiptare, tė kėrkoj destabilizimin e shtetit shqiptar nė tė njėjtėn linjė me Kremlinin. Kėta tė gjithė kanė gėlltitur garuzhden me ēorbė tė prishur ruso-serbe-greko, jo dyshime pėr kėtė. Mjerė ēamtė e Ēamėria kush i pėrfaqėson, do e lėnė pėrgjithmonė shprehje gjeografike.

Mesila Doda, qė goja i nxjerr mė shumė orgazėm se vagina, ulėriste gjoja pėr legalizimin e tė drejtave tė shqiptarėve tė Maqedonisė, por nga ana tjetėr, bėhet palė me skenaristėt nga Kremlini qė po i vėnė flakėt Maqedonisė e Shqipėrisė. Amoralitet.
(Pse u dashka tė krijohet degė e PDIU-sė nė Dibėr, se kuptoj? Ēame qenka edhe Majasilla tani..., nga ata tė asaj shprehjes: "ēam, ēek, ēifut nė shpi mos i fut"... Bullshit.)

Më: 07-04-2017 | Ora: 20:45:13 | Shikuar: 765 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »