Doni tė bindni Bashėn tė hyjė nė zgjedhje? Thoni Rusisė!
Postuar më: 09-04-2017 | Ora: 11:16:46

Nga Vėzhguesi

PD u krijua nga Perestrojka ruse, dhe ėshtė njė parti qė gjithmonė ka anuar nga bota sllave. Sot nė krizėn e saj mė tė madhe (qe do e fundos, me ē'duket), nė kuadėr tė mbrojtjes sė tė korruptuarve, ajo ka hedhur tutje maskėn, dhe ėshtė reshtuar qartė e hapur me kampin qė drejtohet nga Rusia. PD nuk bindet nga Perėndimi, siē s'po bindet, megjithėse qeveritė e ambasadorėt aleatė perėndimorė ja kanė thėnė qartė, se, duhet tė kthehet nė Parlament e tė hyjė nė zgjedhje.

20170318-basha_rus.jpg
Basha me amb. rus
PD bindet vetėm nga amabasadori rus, qė do tė thotė, se ajo kurre s'do hyjė nė zgjedhje, apo votoj Vettingun, sepse janė pikėrisht rusėt qė e kanė futur nė ēadėr. Prandaj tė bėhen zgjedhjet mė 18 qershor, se PD tani i pėrket historisė (hackerave rusė).

Takimi i paprecedent historik i Bashės me ambasadorin rus nė Tiranė, dhe fotoja tejet kuptimplotė e domethėnėse me tė, pikėrisht nė kulmin e ndėrhyrjes ruse nė Ballkan, nė pikun e aktivitetit tė saj anti-shqiptar nė Kosovė e Maqedoni, flet sa qindra dokumente sekrete se Basha tashmė ėshtė i tyre. As Essad Pasha nė kulmin e aktivitetit tė tij anti-shqiptar nuk shkoi nė krahėt e Pashiēit, por nė Paris (te dukej perėndimorė), megjithėse nė fund u varros nė varrezat serbe.

Shumė shqetėsohen pse Basha po sulmon aleatėt perėndimorė nga "Ēadra e Kremlinit"! E pastaj, kėtu s'ka vend pėr alarm e panik, pėrkundrazi, duhet uruar qė mė nė fund erdhi kjo ditė, qė "shqiptaroviēėt" po dalin hapur, dhe akoma mė mirė, janė bashkuar tė gjithė nėn njė ēadėr (edhe Kokėdhima, kėlyshi i vetė-deklaruar i Rusisė, hyri nė ēadėr gjithashtu).

Më: 09-04-2017 | Ora: 11:16:46 | Shikuar: 809 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »