Basha naiv, takimi me Trump e dėmton nė raport me BE
Postuar më: 14-06-2017 | Ora: 15:48:40

Nga Vėzhguesi

Megjithėse takimi me Trump mund tė jetė sajuar qė Basha tė dilte nga ēadra, si njė manovėr e zakonshme amerikane qė peshkon lidershipin e vendeve si i yni, Basha duhej ta evitonte para zgjedhjeve. Siē janė gjėrat tani nė BE, ky takim e dėmton Bashėn. Tė pretendosh tė jesh kartė e Trump nė BE-nė e sotme, me aq kontradikta mes dy palėve, mė e pakta do pėrballesh me injorim e bllokim nga vendet e Unionit. Bashėn as aktualisht s'e takon njeri nė BE. Hello!

20170614-takimi.jpg
Lidershipi gjerman e francez, qė udhėheq BE-nė, ėshtė jo thjesht kundėrshtar i Trump, por ndoshta mė shumė, njė dreq e di sa keq janė gjėrat. Ēfarė do tė thotė kjo pėr Bashėn? Nėse Basha merr pushtetin nė Shqipėri, anėtarėsimi i Shqipėrisė nė BE do shtyhej, dhe ndihmat e BE-sė pėr Shqipėrinė do minimizoheshin, gjithashtu. Pra, qeverisja e tij do ishte njė katastrofė.

Ky takim do shfrytėzohet nga kundėrshtarėt e Bashės nė fushatė, pėr ta evidentuar atė si njė figurė jo tė preferuar nga BE, i cili do dėmtonte anėtarėsimin e vendit nė Union nėse fiton zgjedhjet, etc.

Me fjalė tė tjera, takimi me Trump ėshtė e kundėrta e asaj qė Basha synon tė arrij nė tė vėrtetė. Nė pikun e fushatės, takimi nė fjalė shkon nė favor tė Ramės, si njė figurė mė afėr BE-sė.

Më: 14-06-2017 | Ora: 15:48:40 | Shikuar: 2125 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »