Postuar më: 25-03-2017 | Ora: 22:13:10
Ēadra e Bashės u ngrit nėn tė njėjtėn fashion historike si "rrethimi i Trojės", pėr "Helenėn e Skraparit" (nė versionin shqiptar). Qė nė ditėn 1 nė ēadėr, Berisha e Basha i bėnė thirrje Metės tė kthehej tek ta, por, askush nuk e kishte menduar, qė Meta do bėnte totalisht tė kundėrtėn, do rrėmbente ēdo ditė e nga pak PD-nė e tyre. Pas Fahri Balliut, kėto ditė do rrjedhin emra tė tjerė drejt LSI-sė.

Shikuar: 136  | 
Postuar më: 24-03-2017 | Ora: 22:43:24
Shkoi palla nė javėn mė tė keqe tė mundshme nė Washington D.C., mė e keqja pėr Donald Trump, mė e keqja pėr republikanėt nė pushtet. Kėshtu u konsiderua nga media gjėrėsisht, por palla s'ka si e merr vesh nga ēadra. I ka punėt keq, kishte urgjencė, luajti me bllofin, shpresoi si i mbyturi, por e premtja rezultoi totalisht katastrofė. Ēfarė bllofi.

Shikuar: 458  | 
Postuar më: 23-03-2017 | Ora: 21:46:07
Ēadra kishte filluar tė mė pėlqente, sinqerisht, dukej si ēadėr cirku. Xhirafa (Luli), gorrilla (dihet), arrusha (Fahri Balliu), macja qė luan tigrin (Mediu), miju (Ndoka), gjarpėri (Ruli), kllauni (Paloka), tė gjithė ishin aty, dhe show ishte free (pa pare). Por sot arrusha kapėrceu ylberin, kaloi nė krahun tjetėr. Ēfarė zhgėnjimi!

Shikuar: 262  | 
Postuar më: 22-03-2017 | Ora: 21:02:09
Njė intervistė e pėshtirė mbi tė gjitha, pa pikė integriteti nga drejtuesja e programit. A do bėhet Meta president, a do bėhet Meta kryeministėr, a do bėhet Meta kėshtu e ashtu... Edhe bufi e kuptonte se pyetjet ishin shkruar e porositur nga Meta, ndėrsa dilnin si diare nga goja e Eni Vas(a)lit, qė veē tė tjerash, ishte tepėr vulgare. Vulgare nė shprehje, ton, zė, akcent, fytyrė, grim, gjeste, mimikė, trup, gjoks, vagina... 1001 ton vulgaritet...

Shikuar: 427  | 
Postuar më: 21-03-2017 | Ora: 13:04:02
Nė kapitalizėm tregu i partive funksionon njėlloj si tregu i bizneseve, largohet njė del njė tjetėr, falimenton njė lind njė tjetėr, askush nuk e kthen kokėn prapa, vetėm historianėt. Zgjedhjet s'mund tė bllokohen, ashtu siē s'mund tė bllokohet as tregu. Njerėzit do vijojnė tė shkojnė ne votime, njėlloj siē do vijojnė tė blejnė nė treg, pavarėsisht se njė ditė njė parti (ose njė biznes) nuk do jetė mė nė market.

Shikuar: 279  | 
Postuar më: 18-03-2017 | Ora: 22:01:38
Mediat perėndimore s'japin asnjė lajm pėr ēadrėn e Bashės, megjithėse njė muaj nė rrugė. Nga ana tjetėr, ėshtė shqetėsues fakti qė qeveritė perėndimore po flasin ēdo ditė pėr ndėrhyrjen ruse nė Ballkanin Perėndimor (edhe nė Shqipėri), pėr tė destabilizuar rajonin, duke nėnkuptuar qartė e pastėr se ēadra e Bashės ėshtė njė pėrpjekje ruse nė kėtė linjė.

Shikuar: 408  | 
Postuar më: 17-03-2017 | Ora: 20:48:47
Bėhu serioz njė herė nė karrierėn tėnde politike, sepse e tillė ėshtė koha sot, serioze! Nė kėtė periudhė historike tė shtetit shqiptar, emėro njė jurist Ministėr Drejtėsie, mė e pakta pėr kėtė detyrė. Reforma nė Drejtėsi nė Shqipėri ka natyrė ndėrkombėtare, ka vėnė nė lėvizje Washingtonin e Brukselin, por ėshtė e turpshme, qė Ilir Meta, nė kėtė kohė kritike, vuri njė veteriner Ministėr Drejtėsie, thjesht e vetėm pėr tė injoruar e sabotur reformėn nė fjalė. Bullshit.

Shikuar: 364  | 
Postuar më: 16-03-2017 | Ora: 22:00:18
Basha akuzohet pėr vrasjet e 21 janarit, akuzohet pėr vjedhje masive fondesh nė Rrugėn e Kombit, akuzohet pėr tradhėti tė lartė kombėtare (firmosjen e shitjes sė detit shqiptarė Greqisė), akuzohet pėr trafikim informacioni tė luftėtarėve tė UĒK-s, akuzohet pėr marrjen e Bashkisė sė Tiranės me vota tė manipuluara (tė ashtuquajturat vota tė hedhura gabim qė vetė i futi)...

Shikuar: 407  | 
Postuar më: 15-03-2017 | Ora: 22:24:29
Duke spekulluar se gjoja ėshtė pjesė e lėvizjeve populiste nė Europė, megjithėse fshatari ballkanas e dinte se populistėt europianė u krijuan kundėr myslimanėve e emigrantėve (edhe kundėr gruas sė tij), Basha dhe shpurra e trutharėve nė Tiranė, vendosėn "tė hedhin njė gurė nė lumė" (ngritėn njė ēadėr nė bulevard), me shpresėn e fitores sė populistėve nė Hollandė (meqenėse hiqet si nga Hollanda). Por zgjedhjet sot nė Hollandė rezultuan njė shuplakė e rėndė pėr populistėt, dhe natyrisht njė shkelm bythėsh pėr pallėn e ēadrės.

Shikuar: 418  | 
Postuar më: 14-03-2017 | Ora: 21:19:44
Situata bėhet groteske sepse pėrpiqen tė ngjajnė me lėvizjet aktuale populiste nė Perėndim, kur tė gjithė e dinė se ato lėvizje janė kundėr emigrantėve e myslimanėve. Shqipėria s'ka gjėkundi ato probleme, pėrkundrazi, ėshtė vendi qė nuk shkeli njė kėmbė emigranti, megjithėse siranėt kaluan me tufa pranė kufijve tė saj. Dėshira e Bashės pėr t'u lidhur me Rusinė, pėr tė imituar populistėt perėndimor, nė versionin shqiptar quhet tradhėti kombėtare.

Shikuar: 375  | 
| 1 | 2 | 3 | ...| 138 | 139 | 140 | Tjetra»