Postuar më: 14-10-2009 | Ora: 14:03:04
Gjatė mbledhjes sė qeverisė, Berisha ka deklaruar se do tė bėjė tender ndėrkombėtar pėr dhėnien me koncension tė ndėrtimit tė Unazės sė Madhe tė Tiranės, duke e quajtur kėtė njė nga domosdoshmėritė mė tė mėdha infrastrukturore tė vendit. Pas kėsaj, ka ardhur reagimi i Ramės, sipas tė cilit Berisha nuk kupton detyrėn e tij dhe vazhdon nė rrugėn e cenimit tė autonomisė sė pushtetit vendor.

Shikuar: 4583  | 
Postuar më: 09-10-2009 | Ora: 22:49:31
Edi Rama PS, Skender Gjinushi PSD, Vangjel Dule PBDNJ, Paskal Milo PDS, Erion Veliaj G99, nga te majtet, dhe Nard Ndoka PDK, Spartak Ngjela PLD, Ylber Valteri PBD, Dashamir Shehi LZHK, Prec Zogaj nga te djathtet, si edhe ish drejtues te LSI, Ndre Legisi, Mustafa Muci, si dhe gjithashtu nga shoqeria civile Kol Nikolla perfaqesues i Konfederates se Sindikatave, Fiqiri Xibri perfaqesues i Minatoreve, Isa Gorica, perfaqesues i Pensionisteve

Shikuar: 4722  | 
Postuar më: 08-10-2009 | Ora: 09:56:02
Ish-Presidentin e Republikės, Alfred Moisiu, promovoi dje nė Tiranė librin, "Midis Nanos dhe Berishės". "Nano ishte i sofistikuar nė pėrplasje, por Berisha ka abuzuar nė mėnyrė progresive",- u shpreh dje Moisiu gjatė promovimit tė librit. Ish-Presidenti i vendit nuk nguron aspak qė Berishėn ta krahasojė me diktatorin Enver Hoxha, teksa shprehet gjatė fjalės sė shkurtėr se, "kishim njė dhe po na bėhen dy Envera".

Shikuar: 4841  | 
Postuar më: 07-10-2009 | Ora: 21:33:49
Internacionalja Socialiste shprehet e shqetėsuar pas prezantimit tė raportit tė partisė Socialsite pėr zgjedhjet nė Shqipėri. Nė njė deklaratė tė Komitetit tė IS gjatė zhvillimit tė punimeve nė Barcelonė shprehet solidariteti me kėrkesat e Partisė Socialsite Shqiptare pėr zgjedhjet e 28 qershorit. Kėrkesa e PS pėr hapjen e kutive tė votimit duket se ka marrė mbėshtetjen e partive tė majta nė botė.

Shikuar: 4767  | 
Postuar më: 05-10-2009 | Ora: 14:44:39
“I dashur Kryeministėr, ju lutem pranoni pėrgėzimet e mia pėr rikonfirmimin e mandatit tuaj si Kryeministėr i Shqipėrisė. Pres me padurim tė vazhdoj tė punoj sė bashku me ju pėr tė promovuar lirinė dhe mirėqenien nė tė gjithė botėn. Pėr mua ka qenė njė nder i madh qė sė bashku me udhėheqėsit e tjerė tė vendeve tė NATO-s tė mirėpresim Shqipėrinė dhe Kroacinė

Shikuar: 4795  | 
Postuar më: 30-09-2009 | Ora: 18:27:26
Shpėtim Idrizi, deputet pėr herė tė dytė nė parlament, ėshtė pjesėtar i komunitetit ēam dhe tha se bashkohej me deputetin tjetėr, Muhedin Tahiri, edhe ky ēam nga Partia pėr Drejtėsi dhe Integrim, pėr tė formuar partinė e re.
Nė kėtė mėnyrė, koalicioni i opozitės nė parlament zbriti nė 65 deputetė.

Shikuar: 4828  | 
Postuar më: 28-09-2009 | Ora: 17:31:02
"Jam para jush pėr t’ju njohur me rezultatet e udhėtimit dhe tė pjesėmarrjes nė krye tė delegacionit shqiptar nė Sesionin e 64-t tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara. Dua tė theksoj se ky Sesion ishte vėrtet historik pėr mėnyrėn, rėndėsinė, rezultatin e temave tė mėdha qė trajtoi.

Shikuar: 5418  | 
Postuar më: 26-09-2009 | Ora: 19:45:50
Ish-Ministri i Kulturės Ylli Pango padit nė Gjykatėn e Shkallės sė Parė televizionin "Top-Channel". Padia ka tė bėjė me skandalin seksual, ku ish-ministri u filmua duke i kėrkuar favore intime gazetares sė maskuar si aplikante, nė kėmbim tė njė vendi pune. Sipas padisė civile, (me objekt "padi shkaktim dėmi" dhe nr. dosje 1276),

Shikuar: 6544  | 
Postuar më: 24-09-2009 | Ora: 22:53:58
Fatos Nano, ish-kryetar i PS-sė, deklaron se "unė do tė kandidoj pėr kryetar i Bashkisė sė Tiranės". Sonte nė emisionin Opinion ka zgjedhur tė sulmojė Ramėn dhe tė shpallė publikisht ambicien e tij pėr kryebashkiak i kryeqytetit. Pyetjes se a do tė kandidoni pėr Bashkinė e Tiranės, Nano pėrgjigjet unė jam kandidat potencial pėr kėtė post. Ai nuk ka pranuar tė tregojė se nga cila parti do tė kandidohet.

Shikuar: 4880  | 
Postuar më: 23-09-2009 | Ora: 10:40:20
Kreu XII i tekstit tė Historisė sė Popullit Shqiptar 12 analizon periudhėn paskomuniste. Aty thuhet se zgjedhjet e 31 marsit 1991 u fituan nga PPSH pėr arsye se partitė e reja opozitare nuk ishin organizuar e konsoliduar sa duhet dhe ekzistonte ende frika nga politika dhe nga Sigurimi i Shtetit. Sakaq, fitoren e demokratėve mė 22 mars tė vitit 1992, ky tekst e cilėson si historike. Pasi pėr herė tė parė erdhi nė pushtet njė forcė antikomuniste.

Shikuar: 5087  | 
«Para | 1 | 2 | 3 | ...| 141 | 142 | 143 |...| 145 | 146 | 147 | Tjetra»