Postuar më: 22-09-2009 | Ora: 23:12:55
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi paraditen e sotme projektvendimin "Pėr kthimin e sasisė sė fondit tė pėrfituar nga partitė, tė cilat nuk kanė fituar asnjė mandat nė Kuvend dhe rishpėrndarjen e tij partive qė kanė fituar mandat nė Kuvend nė zgjedhjet e 28 qershorit". Pėr zgjedhjet parlamentare Qeveria vuri nė dispozicion tė subjekteve zgjedhore njė fond prej 65 milion lekėsh.

Shikuar: 4851  | 
Postuar më: 14-09-2009 | Ora: 22:27:53
Nė njė raport pėrfundimtar pėr zgjedhjet nė Shqipėri tė publikuar sot, zyra e OSBE-sė pėr Institucione Demokratike dhe tė Drejtat e Njeriut, ODIHR, thotė se zgjedhjet parlamentare tė 28 qershorit 2009 shėnuan pėrprarim tė prekshėm pėrsa i pėrket procesit te regjistrimit dhe identifikimit te votuesve, kornizės ligjore tė miratuar nė mėnyrė konsensuale nga dy partitė kryesore, votimit, numėrimit dhe zgjidhjes sė mosmarrėveshjeve zgjedhore.

Shikuar: 5007  | 
Postuar më: 14-09-2009 | Ora: 21:59:53
Dje nė stanet e mafies lufta mes klaneve arriti nė njė stad tė ri. Dje, klani qė dominon trafiqet, klani qė dhunoi votat, klani qė dominon aferat e pista dhe tangjentopolin, zgjodhi pėr kryeministėr tė socialistėve Ilir Metėn. Pėr PD dhe shumicėn e shqiptarėve Meta ėshtė direkt pėrgjegjėsi kryesor i dhunimit tė votės sė tyre tė lirė. Ėshtė dhunues kryesor i vullnetit tė lirė politik tė shqiptarėve.

Shikuar: 5297  | 
Postuar më: 11-09-2009 | Ora: 22:29:21
U be kohe qe pres nje reagim ne lidhje me dallkauket e politikes shqiptare. Posacerisht prisja nga disa emra ketu te cilet perbetohen qe nuk i sherbejne Rames. E di qe do thone Berisha e Meta etj, por ne keto tashme i dime kush jane, e ndersa tani nuk ka njeri te ndershem qe nuk e mori vesh se kush eshte Rama.

Shikuar: 5756  | 
Postuar më: 09-09-2009 | Ora: 12:15:34
Deputeti i PS, Ben Blushi nis lėvizjen pėr reformimin e Partisė Socialiste. Nė ditėn kur kreu nė detyre, Edi Rama fillon takimet nė bazė pėr garėn brenda partisė, Blushi akuzon Ramėn se ėshtė kandidat pa platformė ndėrsa shprehet se bojkoti i kuvendit po e dobėson sė tepėrmi Partinė Socialiste.

Shikuar: 5253  | 
Postuar më: 07-09-2009 | Ora: 16:19:42
Partia Socialiste e Shqipėrisė kėrkon njė ligj tė posaēėm pėr hetimin e zgjedhjeve parlamentare tė 28 qershorit 2009, krijimin e njė komisioni tė posaēėm hetimor edhe me praninė e OSBE-ODIHR, tė drejtuar e pėrbėrė nė shumicė nga opozita parlamentare. Ne nuk duam pėrsėritjen e njė tjetėr farse hetimore parlamentare nė vazhdėn e shėmtuar tė kėtyre komisioneve qė i kanė lėnė radhėn njėri-tjetrit,

Shikuar: 5063  | 
Postuar më: 02-09-2009 | Ora: 22:40:56
Gjatė fjalės sė tij nė konferencėn e pėrbashkėt menjėherė pas firmosjes sė paktit qeverisės, kryetari i LSI Ilir Meta deklaroi se prioritet i forcės qė ai drejton ka qėnė pėrfaqėsimi nė dikasteret qė kanė tė bėjnė me integrimin e vendit. Duke konfirmuar emėrimin e tij nė postin e zv.kryeministrit e ministrit tė Jashtėm, Meta bėri tė ditur se posti i ministrit tė Ekonomisė do ti besohet Dritan Priftit, ndėrsa ministria e Shėndetėsisė Petrit Vasilit.

Shikuar: 5392  | 
Postuar më: 01-09-2009 | Ora: 22:55:45
Nepermjet nje deklarate per shtyp, kryesocialisti beri te ditur se do ta kene ne menyre te vazhdueshme perpara syve, sic do e kene perpara syve te gjithe shqiptaret e shqiptaret dhe i gjithe opinioni publik dhe nderkombetar. "Sali Berisha, i cili se bashku me Ilir Meten, po pergatiten per dasmen e turpit te madh politik, por ne asnje menyre dhe per asnje arsye nuk mund qe te gjithe ate qe ky proces i solli Shqiperise dhe shqiptareve, ta fshije dhe ta lene pas kraheve", deklaroi Edi Rama.

Shikuar: 5315  | 
Postuar më: 29-08-2009 | Ora: 18:06:20
Sot na erdhen ftesat per te votuar per bundestagun e ri gjerman, me 15-shtator, por ne kete prag zgjedhjesh per partine ne pushtet, ka plasur nje skandal, ku kancelarja Angela Merkel, ne nje banket te shtruar ne menyre private, ka shpenzuar rreth 800-euro, me rreth 30 te ftuar. Vitin e kaluar ministrja e bujqesise gjermane, udhetoi me makinen e ministrise, per pushime ne Spanje.

Shikuar: 4851  | 
Postuar më: 25-08-2009 | Ora: 21:03:37
"Ne qofte se LSI do te futet ne qeveri, ne nuk e ndjejme me veten brenda saj. Personalisht kam marre shume mbeshtetje ne baze, per qendrimin qe mbajta. Edhe Xhufi, edhe Sabiti, edhe Ndre Legisi, Ilir Meta i futi ne ate kategori qe nuk do te vleresoheshin nga votat qe do merrnin. Pa Xhufin, pa Sabitin, pa Ndre Legisin, etj., Iliri do te ishte atehere, partia me te shoqen", u shpreh Klosi ne lidhje me qendrimin e Metes.

Shikuar: 5353  | 
«Para | 1 | 2 | 3 | ...| 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | Tjetra»