Postuar më: 12-06-2009 | Ora: 12:18:31
Policia shqiptare njoftoi se sot nė rrethinat e Durrėsit ėshtė vrarė njė anėtar i Partisė Demokratike teksa po grindej pėr posterat me njė mbėshtetės tė Partisė Socialiste. Policia ka arrestuar vrasėsin ndėrkohė qė dy partitė kryesore politike kanė dėnuar aktin dhe kanė kėrkuar ruajtjen e gjakftohtėsisė nga qytetarėt.

Shikuar: 8944  | 
Postuar më: 08-06-2009 | Ora: 13:35:54
Me fillimin e fushates elektorale per zgjedhjet parlamentare te 28 Qershorit 2009 ne Shqiperi, po nxehet perdite e me shume edhe atmosfera politike. Shprehje e kesaj “zagushie elektorale “ jane edhe incidentet e fundit qe ndodhen ne Delvine, ne Bulqize, ne Durres … e pothuajse ne krejt vendin. Aq me pak mund te shpetoje kesaj atmofere nje rreth si ai i Shkodres dhe rrethinat e tij,

Shikuar: 6227  | 
Postuar më: 27-05-2009 | Ora: 08:15:03
“Jam shumė i hapur tė bashkėpunoj me tė gjithė faktorėt progresistė dhe opozitarė dhe padyshim qė mė duhet tė theksoj se z.Nano ėshtė njė faktor shumė i rėndėsishėm nė tė majtėn shqiptare, pėr fitoren e sė majtės dhe forcave progresiste dhe nxjerrjen nė pension politik tė Kryeministrit aktual z.Berisha. Nga qėndrimet e z.Nano, unė do tė doja tė merrja thelbin e shqetėsimit tė tij.

Shikuar: 6484  | 
Postuar më: 26-05-2009 | Ora: 09:05:06
Rrihet nė mes tė Delvinės drejtori i spitalit tė qytetit, Ilir Gazeli, i cili konkurron pėr deputet nė emėr tė Partisė Republikane nė Vlorė. Ngjarja ndodhi rreth orės 18:00, kur 55-vjeēari ndodhej nė prani tė disa personave tė tjerė. Nė kėtė moment i ėshtė afruar Shkėlqim Isufi 35 vjeē, banor i fshatit Bamatat, i njohur si pronar i njė pike karburanti nė Delvinė.

Shikuar: 6423  | 
Postuar më: 22-05-2009 | Ora: 08:38:28
Nuk do mend tė kuptohet se nė vendimin pėr tė mė larguar nga Lezha, ku kam kontribuar si asnjė deputet tjetėr deri mė sot, unė mora mesazhin se lidhjet e fuqishme me zonėn dhe vendlindjen nuk vlejnė, kontributet nuk vlejnė, projekti pėr njė Lezhė metropolitane qė kam konturuar e po shėrbej prej dy tre vjetėsh nuk vlen,

Shikuar: 6334  | 
Postuar më: 20-05-2009 | Ora: 20:16:38
Lista e mėposhtme pasqyron kandidatėt pėr deputet tė PS-sė nė zgjedhjet e 28 qershorit 2009. Gjithashtu aty ėshtė edhe njė liste e deputetėve aktualė tė PS-sė, qė nuk janė vėnė nė listėn e kandidatėve (shiko nė fund), njė pjesė e tė cilėve mendohet tė jenė mbėshtetėsit e linjės sė ish Kryeministrit Nano, qė gjithashtu nuk figuron nė listėn e deputetėve.

Shikuar: 7749  | 
Postuar më: 19-05-2009 | Ora: 21:38:19
Lista e mėposhtme pasqyron kandidatėt pėr deputet tė PD-sė nė zgjedhjet e 28 qershorit 2009. Gjithashtu aty ėshtė edhe njė liste e deputetėve aktualė tė PD-sė, qė nuk janė vėnė nė listėn e kandidatėve (shiko nė fund), njė pjesė e tė cilėve mendohet tė jenė mbėshtetėsit e linjės sė Presidentit Topi.

Shikuar: 9148  | 
Postuar më: 17-05-2009 | Ora: 09:14:43
Nė njė kohė qė konferenca e PD-sė sė Tiranės, pritet tė mbahet tė hėnėn nė mesditė, kryetari i kėsaj partie, Sali Berisha, ende nuk ka mbledhur kryesinė pėr tė caktuar qoftė edhe formalisht kandidaturat qė do tė votohen nė fillim tė javės. Jo vetėm qė njė gjė e tillė nuk po ndodh, por njė nga kandidatėt kryesorė pėr kėtė garė, Besnik Mustafaj, nuk ėshtė vėnė ende nė dijeni, qoftė edhe si votues i thjeshtė.

Shikuar: 6603  | 
Postuar më: 09-05-2009 | Ora: 23:04:51
Argita Malltezi, vajza e kryeministrit, Sali Berisha, pėrdor pushtetin e babait pėr tė pėrfituar 3 pėr qind tė vlerės sė koncesioneve prej qindra miliona eurosh, duke rekomanduar blerjen e tokave tė saj nė Porto Romano dhe garantimin e licencave. Letėrkėmbimi qė boton sot gazeta “TemA” tregon se Damir Fazlliē pėrdorej si sekser nga familja kryeministrore pėr tė marrė tokat nė Porto Romano.

Shikuar: 6653  | 
Postuar më: 05-05-2009 | Ora: 07:46:41
Aleksandėr Meksi, ish-kryeministri i qeverisė demokratike nė vitet 92-96, ka konfirmuar sot publikisht se do tė jetė pjesė e koalicionit Poli i Lirisė dhe do tė dalė nė zgjedhje si kandidat i LZHK-sė. Nė njė konferencė pėr shtyp, Meksi ka deklaruar se do t'i rikthehet jetės politike pėr njė Shqipėri Europiane dhe ėshtė angazhuar se do tė punojė pėr reforma konkrete qė do tė shpien vendin pėrpara.

Shikuar: 6702  | 
«Para | 1 | 2 | 3 | ...| 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | Tjetra»