Postuar më: 02-05-2009 | Ora: 22:15:47
Autoritetet nė Shqipėri njoftojnė se njė deputet i Partisė Socialiste tė opozitės ėshtė vrarė mbrėmė me armė zjarri nė oborrin e shtėpisė sė tij.
Sipas policisė, deputeti 49-vjeēar Fatmir Xhindi ėshtė vrarė nė qytetin e Roskovecit nga persona tė panjohur. Policia tha se sipas deklaratave paraprake tė familjarėve tė tij, deputeti Xhindi sapo ishte kthyer nga puna nė pronat e tij private nė zonėn e Kurjanit.

Shikuar: 6387  | 
Postuar më: 30-04-2009 | Ora: 00:04:17
Shoqatat "Pronesi me drejtesi" firmosi marreveshjen e bashkepunimit zgjedhor me "Polin e Lirise" duke deklaruar se Partia Republikane, ka tradhtuar ceshtjen e prones. Marreveshja e nenshkruar parashikon qe perfaqesuesit e shoqates "Pronesi me drejtesi" do te futen ne listat e deputeteve, perkatesisht te paret ne Qarkun e Durresit, te dyte ne Tirane, Vlore, Shkoder, Fier dhe Korce.

Shikuar: 6081  | 
Postuar më: 28-04-2009 | Ora: 14:19:17
Deutsche Welle: Zoti Ambasador, Shqipėria aplikon sot nė Pragė pėr statusin e vendit kandidat pėr anėtarėsim nė BE. Si pritet tė jetė reagimi i Gjermanisė? Cilat janė argumentat pro aplikimit tė sotėm dhe cilat janė rezervat ndaj tij?

Shikuar: 6051  | 
Postuar më: 22-04-2009 | Ora: 07:59:08
Kritikat e ish-ministrit tė Jashtėm ndaj lidershipit tė PD-sė kanė thelluar ēarjen mes tij dhe Kryeministrit Berisha. Ky i fundit ka shkarkuar Besnik Mustafajin nga posti i sekretarit tė marrėdhėnieve ndėrkombėtare nė Partinė Demokratike. Pas Aleksander Biberajt, Mustafaji ėshtė tropojani i dytė qė goditet nga Berisha brenda disa muajve.

Shikuar: 6058  | 
Postuar më: 17-04-2009 | Ora: 11:18:56
Kryeministri Sali Berisha ia ka besuar pozicionin mė tė rėndėsishėm tė administratės shtetėrore, atė tė kreut te doganės, Endri Pemės. Firma e kreut tė qeverisė ėshtė hedhur mbi vendim nė orėt e vona tė datės 15 prill, pasi Kėshilli i Ministrave kishte pėrfunduar mbledhjen e radhės. Nė fillim, zėrat pranė Kryeministrisė flisnin pėr emra tė ndryshėm, si Rifat Gjoni

Shikuar: 7068  | 
Postuar më: 15-04-2009 | Ora: 12:25:07
Deputeti socialist Ben Blushi i ftuar nė emisionin ‘Studio e hapur’ me gazetaren Eni Vasili nė “Alsat”, tha se ish-kryetari socialist Fatos Nano duhet tė jetė kandidat pėr deputet. Ai vlerėson prurjet e reja nė PS, si kontribute tė lėna deri dje nė hije, ndėrsa shprehet se nė listat pėr deputetė ka vend pėr tė gjithė grupin aktual parlamentar socialist.

Shikuar: 6477  | 
Postuar më: 02-04-2009 | Ora: 22:38:08
Kėto ditė Ilir Meta festoi 40 vjetorin e lindjes, por pyetja ėshtė: po piqet apo plaket z. Meta? Nė fakt Iliri shembėllen disi me ato "trimat" mustaqe "pa dirsur" qė zbritėn nga malet pas 1944-s, dhe morėn pushtetin, tė cilin nuk e lėshuan deri nė vdekje. Edhe Iliri, ashtu si ata, ishte i ri, madje shume i ri kur i hyri politikės, pr ja qė, pėrsėri si ata, edhe ai po plaket nė politikė. Studentėt e dhjetorit jane quajtur ndryshe "studentė tė pėrjetshėm",

Shikuar: 7859  | 
Postuar më: 24-03-2009 | Ora: 17:58:15
Z. Xhuveli ėshtė lindur nė vitin 1941, pikėrisht nė atė vit kur lindi Partia Komuniste Shqiptare nė Tiranė, dhe Millosheviçi nė Serbi. Nėn njė pozim tepėr romantik e "dylberian", z. Xhuveli duket si nje aktor i viteve '50, me atė kollare tė kuqe qė mesa duket e ka kujtim nga ndonjė takim me Enverin.
Eshtė pėr tu habitur, por nga CV-ja e tij, z. Xhuveli rezulton tė jetė "politikani" qė ėshtė

Shikuar: 7799  | 
Postuar më: 20-03-2009 | Ora: 08:59:52
Deputetja e Parlamentit Europian, Doris Pak deklaroi sot se vendi ynė ėshtė ende shpejt pėr anėtarėsim nė BE. Ajo pėrsėriti se "Shqipėrisė i duhet njė rrugė e gjatė pėr tu integruar nė Bashkimin Europian, duke shtuar se zhvillimi i zgjedhjeve demokratike e tė ndershme ėshtė njė ndėr pikat kyēe pėr integrimin e saj".

Shikuar: 6670  | 
Postuar më: 12-03-2009 | Ora: 18:25:52
A e ha Rama "sapunin pėr djath", apo "djathin pėr llokum", si nė foton nė vijim? Me fjalė tė tjera, a do e hajė Rama atė "koqe ulliri" e tė bėhet kryeministėr i Shqipėrisė? Ndoshta po! Nė fund tė fundit edhe kryeministrat e mėpershėm e kanė hėngrėn "sapunin pėr djath" (llokum), dhe "koqen e ullirit". Berisha, psh, mban njė gotė uji nė dorė (nuk e pi), nė foton nė vijim (dėrgoni mausin mbi foto), por nuk mban unazė nė gisht, megjithėse i martuar.

Shikuar: 7153  | 
«Para | 1 | 2 | 3 | ...| 144 | 145 | 146 | 147 | Tjetra»