Postuar më: 24-02-2009 | Ora: 10:36:33
Bashkimi Evropian i kėrkoi dje zyrtarisht Shqipėrisė tė shtyjė aplikimin pėr statusin e vendit kandidat. Zėdhėnėsja e komisionerit evropian pėr Zgjerimin, Kristina Nagy, dha njė prononcim pėr mediat pas takimit mes Olli Rehn dhe ministrit shqiptar tė Punėve tė Jashtme, Lulzim Basha. "Qeveria e Shqipėrisė bėri njė zgjedhje tė menēur pėr tė mos nxituar drejt aplikimit pėr anėtarėsim nė Bashkimin Evropian", deklaroi ajo. Nagy deklaroi

Shikuar: 7468  | 
Postuar më: 19-02-2009 | Ora: 20:10:23
Nikoll Lesi, Preē Zogaj dhe Aldo Bumēi, tė tre deputetė nga Lezha, qė i perkasin spektrit tė djathtė nė parlamentin shqiptarė. Por a janė ata me tė vėrtetė tė djathtė, apo janė tė "djalltė"? A kanė qenė figurat publike tė ardhura nga Lezha disi "bishtėdredhura", apo ata kanė qenė konseguentė e serioz nė politikėn shqiptare? A ka qenė Preē Zogaj bashkėpunėtor i sigurimit tė shtetit me pseudonimin "ēiftelia", apo

Shikuar: 7239  | 
Postuar më: 09-02-2009 | Ora: 09:31:47
Petro Koēi thotė se ka krijuar njė parti tė re tė majtė, por nuk e ėshtė e qartė se kush janė mbėshtetėsit dhe elektorati i tij. Nuk ėshtė e qartė se ku ėshtė residenca e partisė sė tij, kush ėshtė nėnkryetari, sekretari e kėshtu me rradhė. Ai gjithashtu humbi njė gjyq qė kishte tė bėnte me emrin e partisė, sepse ngjante shume me atė tė PS-sė. Nga kush suportohet politikisht e financiarisht Petro Koēi?

Shikuar: 7774  | 
Postuar më: 29-01-2009 | Ora: 19:34:19
A ėshtė njė faktor tek PS zonja Dade, apo zonjat "e reja" tė ardhura me kryetarin Rama e kanė vendosur atė nė sfond? Nėse PS merr pushtetin nė zgjedhjet e qershorit, a ka ndonjė shans zonja Dade tė "kap" njė karrige nė kabinetin e majtė qeverisės, apo ajo do tė pėsojė shkallezim zbritės brenda kampit socialist? A ka patur rol bukuria (dhe "beqaria") e saj nė karrierėn politike, dhe tashmė

Shikuar: 7919  | 
Postuar më: 19-01-2009 | Ora: 23:22:50

Shikuar: 11000
Postuar më: 13-01-2009 | Ora: 21:38:17
A është Ben Blushi një politikan origjinal, me vizion modern, apo ai është thjesht një figurë "internacionaliste" me suport të huaj. Me kë është Blushi, me Nanon apo me Ramën? A po pret ai humbjen e Ramës dhe rikthimin e Nanos? A është vizioni politik i Blushit si mesazhi i librit të tij "Të jetosh në ishull"? A është Ben Blushi racist, apo fondamentalist fetar? A ja ul ai vlerat politikë PS-se, apo e kundërta?

Shikuar: 8376  | 
Postuar më: 07-01-2009 | Ora: 23:29:54
Njė raport i Akademisė sė Mbrojtjes i Mbretėrisė sė Bashkuar del nė pėrfundimin se zgjedhjet e kėtij viti janė tė rrezikuara, jo vetėm pėr shkak tė problemeve teknike, por dhe pėr shkak se mazhoranca mund tė tentojė manipulimin e tyre.
Raporti i pėrgatitur nga James Pettifer thekson se ėshtė e nevojshme qė ndėrkombėtarėt tė pėrqendrojnė vėmendjen e tyre te media, e cila do jetė njė gardian ndaj manipulimeve zgjedhore.

Shikuar: 7688  | 
Postuar më: 01-01-2009 | Ora: 16:50:53
A ka bėrė zoti Pango revolucion nė turizmin shqiptarė, apo shifrat e qeverisė, per rritje tė turizmit, janė tė rreme! A sollėn dyndje tė turistėve tė huaj nė Shqipėri reklamat pėr turizmin shqiptar tek CNN (tė iniciuara nga z. Pango), apo ato kushtuan mė shtrejtė se dhe vetė fitimet nga turizmi i huaj nė vend? A meriton zoti Pango njė mandat tjetėr nė Parlamentin shqiptarė? A ėshtė zoti Pango fizionomia moderne e qeverisė konservatore tė Berishės, apo ai ėshtė njė liberal i majtė mes tė djathtėve?

Shikuar: 7858  | 
Postuar më: 25-12-2008 | Ora: 18:19:28
Nga vitet 1992-'97 z. Milo rezulton te jete nenkryetare i PSD-se, te Skender Gjinushit, ndersa me 1997-2001 Minister i Jashtem i Shqiperise. Ineresant eshte fakti se z. Paskal vinte ne kete detyre si pasardhes i nje ministri katolik, Alfred Serreqit (qe nenshkroi pranimin e Shqiperise ne Organizaten Islamike), nderkohe qe Paskali (si i krishtere ortodoks) e vazhdoi gjithashtu me konseguence kete linje.

Shikuar: 8247  | 
Postuar më: 21-12-2008 | Ora: 09:49:44
A duhet Ilir Meta tė drejtoj tė majtėt, apo ai ėshtė thjesht njė karrierist i tipit tė vjetėr? A ėshtė Ilir Meta pėr bashkimin e tė majtėve, apo ai ėshtė sabotator i bashkimit? Nėse LSI del e vetme nė zgjedhje, a ėshtė njė gjė e tillė qari i Berishes dhe i Rames, apo e kundėrta? Nė rast humbje nė zgjedhje a rrezikon LSI tė shpėrbėhet?

Shikuar: 7585  | 
«Para | 1 | 2 | 3 | ...| 145 | 146 | 147 | Tjetra»