Postuar më: 20-12-2008 | Ora: 22:55:00
A ėshtė Majlinda Bregu njė politikane apo ajo ėshtė vetėm njė "llafazane"? A duhet ajo tė vazhdoj karierėn politike apo mė mirė t'i ri-kthehet gazetarisė? A ėshtė ajo personifikim i thėnies "flokėt e gjata mend e shkurtra", apo e kundėrta, ajo ėshtė (siē flitet) gruaja mė zgjuar tek tė djathtėt? A ėshtė ajo mė aftė se Jozefina Topalli apo vetėm mė e sjellshme se ajo? Nė foton nė vijim, a i ka ajo dhėmbėt e zverdhura?

Shikuar: 7908  | 
Postuar më: 20-12-2008 | Ora: 16:13:45
Sipas statutit tė PS-sė, nėse partia humb nė zgjedhje, kryetari i saj jep dorėheqjen. A do tė ndodhė kjo me Edi Ramėn? A ėshtė Rama nė prag tė fitores historike apo humbjes pėrfundimtare? Nėse PS humb, Rama gjithsesi merr njė karrike nė Parlament, por humb karriken e kryetarit tė PS- sė. Nga ana tjetėr, a do e lerė ai karriken e kryebashkiakut tė Tiranės pėr karriken e deputetit?

Shikuar: 7308  | 
Postuar më: 20-12-2008 | Ora: 11:38:01
Duket se historia e fotove nudo, nė kopertinat e revistave, starton me kėngetarin legjendar tė Beatles, John Lennon, i cili nė janar 1981 pasqyrohej nė kopertinėn e "Rolling Stone" duke pėrqafuar gruan e tij Yoko Ono. Kjo foto do tė mbetej e "pavdekshme" edhe pėr faktin se ėshtė nxjerė pikėrisht ditėn kur Lennon u vra nė New York (8 dhjetor 1980).

Shikuar: 7772  | 
Postuar më: 19-12-2008 | Ora: 23:05:51
A pėrfaqeson Mustafaj krahun kundėrshtar tė Berishės tek PD, dhe a ėshtė ai njė "vegėl" e Presidentit Topi? A do tė mundet Mustafaj tė kandidoj tek PD apo Berisha do e spostoj kėtė rradhė? A ėshtė normale qė njė tropojan tė drejtoj degėn e PD-sė sė Tiranės, siē Mustafaj kėrkon tė bėjė? A do tė krijoj ai njė parti tjetėr, siē bėri Spartak Ngjela?

Shikuar: 6923  | 
Postuar më: 19-12-2008 | Ora: 20:50:34
A vazhdon Fatos Nano të jetë një faktor tek PS, apo ai tashmë është "over", i mbaruar e i lodhur si ne foto? A do t'i bashkohet ai, në këto zgjedhje, partisë së Petro Koçit, apo po pret humbjen e Ramës për të kapur përsëri kreun e PS-së? A do të caktohet Nano si kandidat nga PS, apo Rama do e bëjë dalje? A preferohet më Nano nga elektorati i majtë?

Shikuar: 6789  | 
Postuar më: 19-12-2008 | Ora: 13:58:33
Erion Braçe apo zhurmëmadhi i opozitës! A duhet marë ai seriozisht? A flet ai në emër të Rames apo "shpërthimet" e tij janë politikë e ndonjë grupimi tjetër brenda PS-së? A do të jetë ai zëdhënësi i fushatës së PS-së në zgjedhjet e ardhshme? Apo do të mënjanohet nga kandidimi i mëtejshëm? I veshur me lekurë të shtrenjtë (edhe çanta e tillë), a përfaqëson ai profilin e një politikani të ndershëm?

Shikuar: 6951  | 
Postuar më: 18-12-2008 | Ora: 20:39:46
Kush duhet ta kryesojė PD-nė nėse kjo parti humb zgjedhjet? A do tė largohet Berisha nga PD dhe a do tė mundet zonja Topalli tė marrė drejtimin e partisė? A mendoni se ky look i zonjės Topalli, gjate njė vizite nė Londėr, ėshtė i pėrshtatshėm?

Shikuar: 7712  | 
Postuar më: 18-12-2008 | Ora: 20:13:40
A do tė mundet Veliaj tė fitojė njė vend nė Parlament, dhe a do tė mundet grupimi i tij G-99, tė marė ndonjė pėrqindje nė zgjedhjet e ardhshme parlamentare? A ėshtė Veliaj i pavaruar, apo ai ėshtė njė mjet nė duart e Ramės? Nė foton nė vijim, ėshtė Veliaj fallco apo real?

Shikuar: 6804  | 
Postuar më: 18-12-2008 | Ora: 18:12:12
Grupi parlamentar i Partisė Socialiste ka vendosur tė bojkotojė seancat plenare, deri nė momentin qė nė Kuvend tė vijė pėr miratim dekreti i Presidentit pėr Kodin Zgjedhor. Deklaratėn e ka bėrė sot kryetarja e grupit kuvendor, Valentina Leskaj, e cila e ka quajtur kėtė vonesė, bllokim tė njėanshėm dhe jashtė cdo logjike juridike.

Shikuar: 6513  | 
«Para | 1 | 2 | 3 | ...| 145 | 146 | 147 |