Postuar më: 18-04-2017 | Ora: 13:07:42
Nė tė gjitha krizat politike shqiptare kėto 25 vite, dialogu mes palėve ėshtė sugjeruar, kėrkuar, iniciuar e ndėrmjetėsuar nga ndėrkombėtarėt. Pyetja tani ėshtė, pse nė "krizėn" e sotme tė huajt s'po kėrkojnė dialog mes palėve? Ēfarė ėshtė ndryshe sot? Sepse kjo e sotmja nuk ėshtė "krizė", por rezistencė e dėshpėruar e tė korruptuarve pėr tė penguar Vettingun, hapin e fundit tė Shqipėrisė nė BE. Pėr dialog sot pėllasin vetėm faktorėt e brendshėm, dhe kuptohet pse, qė tė ruajnė status-quonė.

Shikuar: 309  | 
Postuar më: 17-04-2017 | Ora: 21:04:43
Ashtu si ēadra, dhe PD (nė pėrgjithėsi), qė janė marrė peng e vėnė nė funksion tė Shkėlzen Berishės, pėr ta shpėtuar atė nga akuzat e rėnda tė dosjes CEZ, deri dhe pėr vrasje, nga ana tjetėr, ekzekutimin e kėsaj strategjie e ka marrė pėrsipėr Basha, dhe jo rastėsisht. Edhe ai ėshtė palė i tė pėrlyerve, prandaj, jo mėdyshje se do ketė njė Bashė tjetėr, veē kėtij destruktivit.

Shikuar: 322  | 
Postuar më: 16-04-2017 | Ora: 20:44:21
S'ėshtė baba Xhelal... Kush ta ka treguar kėtė pėrrallė, qė kundėrshtari politik ta fal pushtetin nė kapitalizėm? Nė ē'libėr e ke lexuar o pallė? Harrove si bėje ti, kur numėrove deri dhe votat e hedhura "gabim" kundėr Ramės mė 2011? Shko o djalė nė zgjedhje, se do harrohesh pėr tre ditė. Mos zhgėnje tė paktėn votuesit e tu, njėri prej tė cilėve mund tė isha edhe unė kėtė qershor, por kėshtu si i bėre punėt ti, vėshtirė se tė marr seriozisht.

Shikuar: 990  | 
Postuar më: 10-04-2017 | Ora: 23:45:48
Mandati i qeverisė Rama mbyllet pas 5 muajsh, nė shtator, dhe kjo periudhė para zgjedhjeve, siē ndodh rėndom, do jetė e mbushur me inagurime tė shumta publike. Skenaristėt e qeverisė "teknike" Meta-Basha, duan tė pėrvetėsojnė (veē kabinetit) edhe punėn katėr vjeēare tė qeverisė Rama, dhe inagurimet pėrkatėse publike t'i propogandojnė si tė tyret. Sa teveqelė janė.

Shikuar: 425  | 
Postuar më: 10-04-2017 | Ora: 10:20:57
Nė kėtė kohė tė ēorbės ruso-muzhike Basha-Meta, tė ngushėllon fakti qė tė paktėn pushteti ekzekutiv po vepron institucionalisht, dhe nė kėtė aspekt, Rama ngjan me njė lider perėndimor, si nė pėrmbajtjen e mesazheve institucionale qė pėrcjell, ashtu dhe nė ruajtjen e gjakftohtėsisė politike nė komunikim. Duhet pranuar se edhe Presidenti i Republikės po vepron nė linjė institucionale.

Shikuar: 456  | 
Postuar më: 09-04-2017 | Ora: 11:16:46
PD u krijua nga Perestrojka ruse, dhe ėshtė njė parti qė gjithmonė ka anuar nga bota sllave. Sot nė krizėn e saj mė tė madhe (qe do e fundos, me ē'duket), nė kuadėr tė mbrojtjes sė tė korruptuarve, ajo ka hedhur tutje maskėn, dhe ėshtė reshtuar qartė e hapur me kampin qė drejtohet nga Rusia. PD nuk bindet nga Perėndimi, siē s'po bindet, megjithėse qeveritė e ambasadorėt aleatė perėndimorė ja kanė thėnė qartė, se, duhet tė kthehet nė Parlament e tė hyjė nė zgjedhje.

Shikuar: 512  | 
Postuar më: 08-04-2017 | Ora: 09:52:02
Mė 1993, kur Nano hyri nė burg, nuk ishte e qartė nga buronte forca e Metės, e djaloshit 24 vjeēar nga Ēorovoda, pa rreth familjar e shoqėror nė Tiranė, qė fill pas dėnimit tė Nanos u bė nėnkryetar i PS-sė, dhe praktikisht figura kryesore e saj. Kush e instaloi Metėn nė krye tė PS, dhe kush e bėri atė tė fuqishėm menjėherė?

Shikuar: 626  | 
Postuar më: 07-04-2017 | Ora: 20:45:13
Ēam-ēakėzi Idrizi, sa suporton ēadrėn e Putinit nė bulevard, pse nuk shkon tė ngrejė mijra ēadra pėrballė kufirit grek, mbushur me ēamė tė vėrtetė (jo me Mesilėn prej Radomire), qė gjithė bota tė marrė vesh genocidin grek kundėr shqiptarėve. Tė qėndrojnė aty me muaj, deri sa bota tė sensibilizohet me ēėshtjen ēame, dhe greku tė shtrėngohet t'i pranoj nė trojet e tyre tė lashta. Kjo ėshtė strategji e vėrtetė ēame, jo tė kamuflosh shėrbimin e fshehtė ndaj Kremlinit me demagogji ēame.

Shikuar: 476  | 
Postuar më: 06-04-2017 | Ora: 21:28:42
Fuckziu, nė kuadėr tė diaresė qė e ka zėnė nga goja, si nė emisionin e tij banal e mediokėr nė TV, shkruan se, duhet pranuar qė Meta ėshtė garantuesi i stabilitetit nė vend. Ēfarė ēfarė, idjot?! E sata herė ėshtė qė M(b)et(j)a largohet nga qeveria papritur, dhe lė vendin nė prag tė kolapsit, duke shkelur kontratėn sociale? Kėtė quan stabilitet ti o kokė shpullė? Njė herė e bėri me Nanon, pastaj me Berishėn para katėr vjetėsh nė prag tė zgjedhjeve, dhe tani me Ramėn para zgjedhjeve gjithashtu. Kjo ėshtė e treta e vėrteta, dhe kėtė rradhė do e hajė, keq.

Shikuar: 482  | 
Postuar më: 06-04-2017 | Ora: 12:17:18
Tė arrestohet Ilir Meta pėr Grusht Shteti. Tė shpallet gjendja e jashtėzakonshme. Skenari ėshtė edhe mė i shemtuar se njė grusht i zakonshėm shteti, bėn muuuu, sepse organizatorėt e tij duan tė pėrmbysin qeverinė legjitime qė tė manipulojnė zgjedhjet e 18 qershorit, pėr tė rrėzuar Vettingun. Ky ėshtė motivi i Grushtit tė Shtetit, dhe ky ėshtė absolutisht i papranueshėm pėr Shqipėrinė sot. Ėshtė rezistenca e tė korruptuarve, qė tashmė po pėrshkallėzojnė aksionet e tyre (me ndihmėn e mafias rajonale), pėr tė ruajtur status-quonė e krimit e korrupsionit nė Shqipėri.

Shikuar: 479  | 
«Para | 1 | 2 | 3 | ...| 141 | 142 | 143 | Tjetra»