Postuar më: 01-03-2017 | Ora: 21:05:31
Maqedonia po ri-ndez luftėn nė Ballkan, njė konflikt tė pastėr etnik, kundėr shqiptarėve. Pėr ēfarė tjetėr duhet tė mblidhet me urgjencė Parlamenti shqiptar, se pėr kėtė situatė? Maqedonia, ky shtet i sajuar, qė me ē'duket ėshtė nė ditėt e fundit tė ekzistencės, pas disa krizave sistematike qeveritare kėto vite, qė s'po gjejnė qetėsi, duket se tani e ka pėrshkallėzuar situatėn, po pėrfshin faktorin etnik nė konflikt, dhe kjo sjell direkt luftė.

Shikuar: 434  | 
Postuar më: 27-02-2017 | Ora: 21:49:07
Pavarėsisht se tingėllon me profesionin mė tė vjetėr nė botė, Basha e quan lėvizje tė re politike. KURVA (Korruptuarit United Rezistojnė Vettingun nė Albania) ėshtė njė pėrshkrim korrekt i asaj qė Basha - Meta po pėrpiqen tė bėjnė de facto. Jetojmė nė njė kohė me aq info, saqė vėshtirė se ky brez i sotėm shqiptarėsh do gėlltisė MAGA-n. Edhe bufi e kupton qė ēadra nė bulevard ėshtė njė rezistencė e drejtėpėrdrejtė, flakė-pėr-flakė, e Vettingut, bėn muuuuu e meeee.

Shikuar: 540  | 
Postuar më: 26-02-2017 | Ora: 20:51:14
Injoranti i ligjit Vasili harron se jeton totalisht nė njė vend me "sovranitet tė kufizuar" si Shqipėria, ku gati gjysma e popullsisė ėshtė me dy shtetėsi pėr shkak tė emigracionit. Jeton nė Shqipėrinė anėtare tė NATO-s, dhe kjo do tė thotė "sovranitet i kufizuar" gjithashtu. Jeton nė vendin qė kėrkon (lutet) tė bėhet anėtare e BE-sė, dhe kjo sjell automatikisht "sovranitet tė kufizuar". Koncepti i Vasilit (Metės) pėr sovranitetin ėshtė ai diktaturės sė izoluar tė Hoxhės.

Shikuar: 482  | 
Postuar më: 25-02-2017 | Ora: 20:31:58
1 - U bė njė javė qė ēadra e PD-s ėshtė nė bulevard. E dini nga erdhi kjo ēadėr? Ėshtė ēadra qė Ilir Meta ka para vilės nė Gjirin e Lalėzit, ose siē Meta e quan ndryshe, Cicja e Lalėzit.

Shikuar: 628  | 
Postuar më: 24-02-2017 | Ora: 22:36:40
Njė protestė me nota anti-BE, anti-SHBA, anti-Vetting... PD ose ka shkalluar, ose menaxhohet nga Rama. As nė ėndrrėn mė romantike Ramės s'do i kishte shkuar ndėrmend, qė, BE ta shikonte atė si tė vetmin faktor politik qė mund tė bisedohet nė Shqipėri, pėrballė njė PD-je qė as pranon tė takohet me pėrfaqėsuesit e Unionit. Agresiviteti i PD-s ndaj BE-s ka shkuar aq larg, saqė Rama e shfrytėzoi kėtė pėrsėri (shtoi rojet ndaj ambasadores sė BE-s nė Shqipėri, zj. Vllahutin nga Kroacia mike), pėr tė ndriēuar mė shumė imazhin tashmė tė vetė-rrėnuar tė PD-s.

Shikuar: 591  | 
Postuar më: 22-02-2017 | Ora: 23:13:10
... ose, individė me pikėpamje konservatore do kandidojnė si tė pavarur nė zonat elektorale ku do bojkotoj PD. Ky ėshtė njė shans i mirė politik, qė vjen nė pėrputhje me frymėn e re elektorale nė Europė, kundėr tė ashtuquajturave parti tradicionale. Sot koha ėshtė e tillė, qė nėse ti tėrhiqesh (qofte dhe pėr budallėk si PD), vendin ta zėnė me shpejtėsi tė tjerėt, madje kjo rekomandohet si strategji e re pėr tė amortizuar pakėnaqėsinė nė rritje ndaj klasės sė vjetėr politike.

Shikuar: 494  | 
Postuar më: 22-02-2017 | Ora: 12:36:49
Si mund tė dekorohet me urdhėrin mė tė lartė tė shtetit shqiptar, Gjergj Kastriot Skėnderbeu, njė kompani qė kurrė s'shkrepi njė pushkė, madje nuk dihet a ka ekzistuar, mund tė ketė qenė totalisht trill i CIA-s pėr tė influencuar regjimin komunist shqiptar. Tė ashtuquajturat kompani fantazėm ishin strategji tė njohura tė Luftės sė Ftohtė, tė njėrės apo tjetrės palė. Edhe komunistėt shqiptarė bėnin "lojra" tė tilla pėr tė ēorientuar kundėrshtarėt.

Shikuar: 514  | 
Postuar më: 21-02-2017 | Ora: 20:05:22
Supozohej tė ishte koha e Bashės nė krye tė PD-s, tė dominonte filozofia e kėndvėshtrimi i tij politik nė parti, ashtu si ēdo kryetar partie (kudo nė botė) menaxhon dhe dėrgon vetė partinė nė zgjedhje, por s'po e le Berisha. Ėshtė njė situatė e paprecedent nė Europė, qė kryetari i partisė tė jetė kukull, dhe ish-kryetari bosi i vėrtetė. Z. Berisha, jepi "lirinė" Bashės, mjaft e de-personalizove, lere tė ndeshet si burrė ne zgjedhje, jo mė cicė-miceve tė kohės tėnde.

Shikuar: 530  | 
Postuar më: 20-02-2017 | Ora: 16:38:53
Tashmė ėshtė evidente se kjo protestė ėshtė njė rezistencė e dėshpėruar pėr tė mbrojtur tė ndoturit, tė korruptuarit, maskarenjtė, shpėrdoruesit e pėrfituesit, protestė pro' atyre qė shfrytėzuan karriget publike pėr tė bėrė vila nė Tiranė, plazh, mal, pėr ata qė shkuan me 10, 100, 1000 kurva, qė brodhėn me Mercedes 200 mijė euro, BMW e Lambroghini 500 mijė euro, pėr ata qė kaluan pushimet nė Karaibe, Dubai e Miami, pėr ata...

Shikuar: 500  | 
Postuar më: 19-02-2017 | Ora: 13:54:30
Nė fakt, kėta protestues duhej tė ngriheshin tė rrėzonin Bashėn nga kryetar i PD-s, pasi ai humbi keqas nė Dibėr, disa muaj mė parė. Humbja e Bashės nė Dibėr tė Poshtme (e njohur si bastioni fanatik i PD-s, vendi i Gazidedes e tė tjerėve besnik tė verbėr tė PD-s nė qeveritė e saj), pra dėshtimi i Bashės nė Dibėr tė Poshtme, nėnkuptoi faktin se lideri aktual i PD-s nuk ka strategji elektorale. Dėshpėruese!

Shikuar: 519  | 
«Para | 1 | 2 | 3 | 4 |...| 138 | 139 | 140 | Tjetra»