Lista e kandidatėve tė PD-sė nė zgjedhje
Postuar më: 19-05-2009 | Ora: 21:38:19

Lista e mėposhtme pasqyron kandidatėt pėr deputet tė PD-sė nė zgjedhjet e 28 qershorit 2009. Gjithashtu aty ėshtė edhe njė liste e deputetėve aktualė tė PD-sė, qė nuk janė vėnė nė listėn e kandidatėve (shiko nė fund), njė pjesė e tė cilėve mendohet tė jenė mbėshtetėsit e linjės sė Presidentit Topi.

Tiranė

1. Sali Berisha
2. Aldo Bumēi
3. Rajmonda Bulku
4. Bujar Nishani
5. Majlinda Bregu
6. Gert Bogdani
7. Genti Strazimiri
8. Florian Mima
9. Ilir Rusmali
10. Myqerem Tafaj
11. Luan Skuqi
12. Tritan Shehu
13. Viktor Gumi
14. Arben Imami
15. Lajla Pėrnaska
16. Vath Tabaku
17. Jorida Tabaku
18. Edit Harxhi
19. Altin Ndroqi
20. Kastriot Sulko
21. Gani Rramolli
22. Taulant Bino
23. Ermal Domi
24. Gjergji Bojaxhiu
25. Indrit Fortuzi
26. Arben Qirjako
27. Ferdinand Shehu
28. Jera Kruja
29. Arta Sakja
30. Migena Rexhi
31. Keltis Kruja
32. Ylber Vata

Vlorė

1. Astrit Patozi
2. Arian Kollozi
3. Leonard Demi
4. Kreshnik Ēipi
5. Kosta Barka
6. Laureta Bejkosala
7. Bujar Leskaj
8. Glori Husi
9. Nexhmije Xhuveli
10. Agron Shehu
11. Elsa Gjini
12. Lorena Imeri

Kukės

1. Flamur Noka
2. Besnik Dusha
3. Fatos Hoxha
4. Evelina Koldashi

Shkodėr

1. Jozefina Topalli
2. Astrit Bushati
3. Arenca Trashani
4. Gėzim Dibra
5. Gjok Uldedaj
6. Paulin Sterkaj
7. Ndue Paluca
8. Gjovalin Ēuli
9. Ramiz Ēobaj
10. Shpresa Tepelia
11. Fatbardh Spahia

Korēė

1. Ridvan Bode
2. Gjergji Papa
3. Ledina Ajolli
4. Edmond Spaho
5. Fatbardh Kadilli
6. Ismail Hoxha
7. Elfrida Zefi
8. Jonela Spaho
9. Eduard Ypi
10. Alfred Gega
11. Niko Dudo
12. Zinet Shaolli

Elbasan

1. Lulzim Basha
2. Ardian Turku
3. Adriana Gjonaj
4. Raim Ēota
5. Dashnor Sula
6. Luēiano Boēi
7. Sybi Hida
8. Aurel Bylykbashi
9. Bexhet Uruēi
10. Mimoza Asekiu
11. Blerina Ēote
12. Erind Bakalli
13. Valdete Kongoli
14. Qamil Dika

Dibėr

1. Jemin Gjana
2. Shrefedin Shehu
3. Bedri Hoxha
4. Selami Xhepa
5. Liljana Bulku
6. Idriz Xhumara

Fier

1. Sokol Olldashi
2. Ilir Bano
3. Mesila Doda
4. Enkelejd Alibeaj
5. Vasillaq Ndresi
6. Fatos Beja
7. Eno Bozdo
8. Blerim Koreshi
9. Ramadan Krasniqi
10. Ferdinand Murati
11. Daut Sulaj
12. Vasilika Hysi
13. Majlinda Verria
14. Stavri Ristani
15. Nevila Bani
16. Suzana Numani

Berat

1. Genc Pollo
2. Mehmet Xheka
3. Lefter Maliqi
4. Thoma Rumnishi
5. Bujar Hoxha
6. Miranda Haxhia
7. Dhori Kule
8. Edie Poni

Durrės

1. Ferdinand Xhaferri
2. Albana Vokshi
3. Gazmend Oketa
4. Ylli Lato
5. Osman Metalla
6. Eduard Halimi
7. Igli Cara
8. Ndriēim Babasi
9. Sami Gjergji
10. Liljana Kola
11. Eglantina Bekteshi
12. Dardan Domi
13. Besa Qese

Gjirokastėr

1. Genc Ruli
2. Spiro Ksera
3. Arben Ēuli
4. Teuta Kalemi
5. Pėllumb Pecani


Deputetėt e PD qė nuk janė nė listė

Rexhep Uka
Besnik Mustafaj
Aleksandėr Biberaj
Preē Zogaj
Pal Dajēi
Sali Shehu
Rahim Kaleci
Shkėlqim Ziri
Flori Bajramaj
Genc Juka
Ylli Pango
Gėzim Karapici
Safet Sulaj
Baki Shehi
Engjėll Cara
Blerim Ēela
Mevlan Xhindoli
Mehmet Hoxha

Më: 19-05-2009 | Ora: 21:38:19 | Shikuar: 9134 |  

     
 1. Postuar nga Linda 
  20-05-2009 - 02:32:17 -

  Kosta Barken e ka te proceduar per shperdorim fondesh, kur ishte Minister i Punes, per femijet e familjeve te ngujuara te Veriut qe ishin derguar ne Skrapar.

  Ksera dihet se si i trajtoi te rinjte tepelenas qe protestuan. Pra ajo qe parashikuam se anetaret e Omonias apo te PBDNJ-se do te futen ne partite e tjera tashme po shihet qe tek PD. Te shikojme edhe PS.

  Emin Gjanen, qe as qe e gjykoi per ate qe beri per nje vit duke sabotuar prodhimin vendas e vendos, perseri si kandidat per deputet. Te shikojme a do t'ia jape Dibra. Perse ndodh ky fenomen qe kandidatet votojne jo ne zonat nga vijne. P.sh. perse Gjana nuk voton ne Kukes. Kjo ka ndodhur dhe me pare p.sh. Paskal Milo nuk votonte ne Himare por ne Diber.

     
 1. Postuar nga Linda 
  20-05-2009 - 02:34:31 -

  Besnik Mustafain nuk mund ta vendoste se nuk ia fal qe nuk iu bind ne takimin e ministrave te jashtem ne Maqedoni, kur nuk pranoi mareveshjen qe Berisha kishte bere me fqinjet dhe Mustafai ishte kunder dhe dha doreheqjen.

  ****apici me siguri digjet si mik i Topit.


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »