Medjat perėndimore zero lajm pėr ēadrėn (qeveritė perėndimore e nėnkuptojnė ruse)
Postuar më: 18-03-2017 | Ora: 22:01:38

Nga Vėzhguesi

Mediat perėndimore s'japin asnjė lajm pėr ēadrėn e Bashės, megjithėse njė muaj nė rrugė. Nga ana tjetėr, ėshtė shqetėsues fakti qė qeveritė perėndimore po flasin ēdo ditė pėr ndėrhyrjen ruse nė Ballkanin Perėndimor (edhe nė Shqipėri), pėr tė destabilizuar rajonin, duke nėnkuptuar qartė e pastėr se ēadra e Bashės ėshtė njė pėrpjekje ruse nė kėtė linjė.

20170318-basha_rus.jpg
Basha me amb. rus
Natyrisht qeveritė perėndimore nuk bllofin, as nuk spekullojnė nė kėtė aspekt, por kanė iformacion sekret pėr ndėrhyrjen ruse nė Shqipėri. Nuk ėshtė e qartė a po punon SHISH pėr kėtė! Gjithsesi, tashmė ėshtė e sigurtė se agjensitė e zbulimit perėndimor po punojnė, dhe s'do jetė e largėt dita kur emra, mbiemra, telefonata, korrespondenca, e tė tjera lidhje tė rusėve nė Shqipėri do zbardhen.

Takimi i habitshėm i Bashės me ambasadorin rus nė Tiranė, pėr t'ju ankuar pėr qeverinė qė do "manipuloj" zgjedhjet nė Shqipėri, kur Rusia e Putinit ėshtė kampionia e manipulimit tė zgjedhjeve nė Europė, mbeti njė enigmė si vetė ēadra e tij.

Ēadra ishte njė lloj "rrufeje nė qiell tė pastėr", tė gjithė kėshtu e panė, si shqiptarėt, ashtu edhe aleatėt e tyre perėndimor. Fakt ėshtė se asnjė tregues nuk ishte raportuar ose nėnkuptuar se qeveria shqiptare do manipulonte zgjedhjet e qershorit, si nga faktori i brendshėm ashtu dhe ai i jashtėm. Po atėhere pėrse u ngrit kjo ēadėr, dhe pėrse ajo lidhet me ndėrhyrjen e fshehtė ruse nė Shqipėri?

A ėshtė Basha njeriu i rusėve nė PD?

Më: 18-03-2017 | Ora: 22:01:38 | Shikuar: 972 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »