Meta president, qeveria teknike tani duket e paevitueshme

Nė situatėn e tensionuar pėr shkak tė zgjedhjeve, nė njė klimė besimi zero nga opozita, emėrimi i Metės president ėshtė njė faktor qė pėrforcon pretendimin e saj pėr manipulim zgjedhjesh. Rama kryeministėr e Meta president janė de facto shumė, kalojnė masėn. Mundėsia e manipulimit tė zgjedhjeve tani ėshtė jo thjesht njė thashethem, por mbase njė plan.

20170427-rere.jpg
Nuk e di ēfarė arithmetike ka bėrė Rama nė rastin konkret, por duket se Meta ja ka futur. Ndoshta Rama ka shpresuar ta evitoj atė si rival pėr kryeministėr, por nė fakt ka bėrė totalisht tė kundėrtėn, ka afruar mė shumė se kurrė qeverinė teknike, dhe thelluar krizėn e zgjedhjeve.

Pa diskutuar faktin qė Meta ėshtė nje kriminel e vrasės qė i fshihet drejtėsisė. Si mund tė bėhet ai President??? Meta shkaktoi vrasjet e 21 janarit! Meta ėshtė i vetmi zyrtar i lartė shqiptar qė kemi parė nė TV duke bėrė korrupsion....

Po ekuilibrin krahinor nė Shqipėri fare nuk e konsideruat? PS e LSI njihen si parti tė toskėve. Nėse PD (e gegėve) s'hyn nė zgjedhje, ēfarė do ndodh me vendin?? Lufte doni tė shpėrtheni??!! Ktheni koken pas, kurrė mė pare s'ka qenė njė konfiguracion i tillė krahinor nė majėn e shtetin shqiptar, vetėm me tosk, e anasjelltas, vetėm me geg. Sigurisht kjo jo rastėsisht.

Njė president geg mund tė evitonte krizėn zgjedhore, klimėn e mos-besimit, dhe ndoshta njė 18 qershor pa PD-nė. Por, duket se ėshtė bėrė e kundėrta. I ėshtė hedhur benzinė zjarrit.

Nga Kritika

« Para - Tjetra »
-------------------

Komentet


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it