Lulzi, kėrko dorėheqjen e Metės, ty po tė sfidon me bllof
Postuar më: 15-05-2017 | Ora: 18:49:17

Nga Vėzhguesi

Ēadra (e filozofia) jote lavire na ngeci Ilir Metėn president, veē dhjetra negativiteteve tė tjera. Tani, meqenėse Meta u bė "burrė" (bėn bllofin) e tha se ėshtė gati tė dorėhiqet nėse opozita e kushtėzon kėtė me hyrjen nė zgjedhje, atėhere bėju dhe ti "burrė" (jo barrė si deri tani). Kushtėzoje pjesmarrjen nė zgjedhje me dorėheqjen e Metės. Shqiptarėt do ta quajnė pėr nderė, plus do rregullosh imazhin fantazmė tė PD-sė.

Natyrisht nuk shpresoj qė njė kukull e kungull si ti ta bėj kėtė, sepse ti dhe Meta jeni anėtarė tė tė njejtit klub. Por, ideja ėshtė kėtu: Kujto ēfarė dėmi kolosal i ke shkaktuar imazhit tė vendit kėto muaj me ēadrėn. Stresin e tensionin e paimajginueshėm qė u solle njerėzve. Shqiptarėt s'do ta harrojnė lehtė kėtė, as Europa e USA, ndėrkohė qė zgjedhjet janė "pas dere". Por, si atij budallait qė i vjen shansi nė dorė, kėshtu dhe me ty. Kėrko dorėheqjen e Metės tė korrektosh reputacionin tėnd mut, si dhe tė shpėtosh nderin e presidencės shqiptare, meqenėse Meta po tė sfidon vetėm ty.

Njė lėvizje e tillė do krijonte pėrshtypjen se ti je kundėr korrupsionit (qė nė fakt s'je), dhe kundėr promovimit tė tė korruptuarve me pushtet tė lartė.

A pabesueshme por e vėrtetė, ti sot ke nė dorė shkarkimin e Metės si president! Bėje ose turperou si deri tani, bythmut.

Më: 15-05-2017 | Ora: 18:49:17 | Shikuar: 831 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »