Skip to content

Kritika deja-vu

Përmbajtje e sindakuar Kritika deja-vu
Realitet 2017
Rifreskimi: 1 ditë 8 orë më parë

Radikalizimi i Bashës lajm i mirë, do zbuloj fytyrën ruse (007)

Sht, 04/22/2017 - 01:10
Në fakt jo komplet fytyrën e vërtetë, se ka bërë "operacion plastik" mbi të, para shumë vitesh në Hollandë, kur për të evituar infeksionin (puçrat e shumta me qelb në faqe), mjeku i mori lëkurë nga prapanica dhe ia implementoi në fytyrë. Prandaj fytyra e tij, me shumë mish (mash), ngjan shpesh me të pasmet, sidomos kur "shtrëngohet" të nxjerrë fjalime... Nejse, kjo është vetem "maska" biologjike e Bashës.

Basha futi kuksianin Flamur Noka të rrihte dibranët

Enj, 04/20/2017 - 14:54
Në zgjedhjet lokale në Dibër, vjet, banda kuksianësh të udhëhequra nga Flamur Noka, rrahën në masë dibranët e fushës së Maqellarës, t'i shtrëngonin të votonin kandidatin demokrat për kryebashkiak të Dibrës. Situata ishte mëse poshtëruese për dibranët, që, të rriheshin e keqtrajtoheshin nga kukesianët në vendin e vet, sepse si dy rrethe fqinje, të dy palët kanë probleme krenarie.

Çadra ose kryengritja e të korruptuarve, e konfiskimi i parave të tyre jashtë

Mër, 04/19/2017 - 16:59
Nuk bëhen negociata (dialog) me terroristët e të korruptuarit, ndaj tyre vepron vetëm ligji, ky është parimi, prandaj Perëndimi nuk ndërmjetëson. Shpejt pasuritë e të korrupturve shqiptarë në vendet e bankat e huaja do konfiskohen nge qeveritë perëndimore. Çadra rezultoi një përpjeke e kotë e tyre, madje po përshpejton aksionin në fjalë, pasi tashmë ka ngritur edhe nervat e Perëndimit. Synuan të "vënë vetulla e po nxjerrin sytë".

Pse të huajt s'kërkojnë dialog, por vetëm LSI, Nishani e PD

Mar, 04/18/2017 - 17:07
Në të gjitha krizat politike shqiptare këto 25 vite, dialogu mes palëve është sugjeruar, kërkuar, iniciuar e ndërmjetësuar nga ndërkombëtarët. Pyetja tani është, pse në "krizën" e sotme të huajt s'po kërkojnë dialog mes palëve? Çfarë është ndryshe sot? Sepse kjo e sotmja nuk është "krizë", por rezistencë e dëshpëruar e të korruptuarve për të penguar Vettingun, hapin e fundit të Shqipërisë në BE. Për dialog sot pëllasin vetëm faktorët e brendshëm, dhe kuptohet pse, që të ruajnë status-quonë.

Basha mund të arrestohet në vizitën e parë jasht, për destabilitet rajonal

Mar, 04/18/2017 - 01:04
Ashtu si çadra, dhe PD (në përgjithësi), që janë marrë peng e vënë në funksion të Shkëlzen Berishës, për ta shpëtuar atë nga akuzat e rënda të dosjes CEZ, deri dhe për vrasje, nga ana tjetër, ekzekutimin e kësaj strategjie e ka marrë përsipër Basha, dhe jo rastësisht. Edhe ai është palë i të përlyerve, prandaj, jo mëdyshje se do ketë një Bashë tjetër, veç këtij destruktivit.

Lulzi, Rama është kundërshtari jot, jo baba jot të të japë karrigen, sqap

Hën, 04/17/2017 - 00:44
S'është baba Xhelal... Kush ta ka treguar këtë përrallë, që kundërshtari politik ta fal pushtetin në kapitalizëm? Në ç'libër e ke lexuar o pallë? Harrove si bëje ti, kur numërove deri dhe votat e hedhura "gabim" kundër Ramës më 2011? Shko o djalë në zgjedhje, se do harrohesh për tre ditë. Mos zhgënje të paktën votuesit e tu, njëri prej të cilëve mund të isha edhe unë këtë qershor, por kështu si i bëre punët ti, vështirë se të marr seriozisht.

Qeveria Rama mbaron në shtator. Qeveria ''teknike'' çdo bëj pas 18 qershorit?

Mar, 04/11/2017 - 03:45
Mandati i qeverisë Rama mbyllet pas 5 muajsh, në shtator, dhe kjo periudhë para zgjedhjeve, siç ndodh rëndom, do jetë e mbushur me inagurime të shumta publike. Skenaristët e qeverisë "teknike" Meta-Basha, duan të përvetësojnë (veç kabinetit) edhe punën katër vjeçare të qeverisë Rama, dhe inagurimet përkatëse publike t'i propogandojnë si të tyret. Sa teveqelë janë.

Rama po e menaxhon situatën si lider perëndimor

Hën, 04/10/2017 - 14:20
Në këtë kohë të çorbës ruso-muzhike Basha-Meta, të ngushëllon fakti që të paktën pushteti ekzekutiv po vepron institucionalisht, dhe në këtë aspekt, Rama ngjan me një lider perëndimor, si në përmbajtjen e mesazheve institucionale që përcjell, ashtu dhe në ruajtjen e gjakftohtësisë politike në komunikim. Duhet pranuar se edhe Presidenti i Republikës po vepron në linjë institucionale.

Doni të bindni Bashën të hyjë në zgjedhje? Thoni Rusisë!

Dje, 04/09/2017 - 15:16
PD u krijua nga Perestrojka ruse, dhe është një parti që gjithmonë ka anuar nga bota sllave. Sot në krizën e saj më të madhe (qe do e fundos, me ç'duket), në kuadër të mbrojtjes së të korruptuarve, ajo ka hedhur tutje maskën, dhe është reshtuar qartë e hapur me kampin që drejtohet nga Rusia. PD nuk bindet nga Perëndimi, siç s'po bindet, megjithëse qeveritë e ambasadorët aleatë perëndimorë ja kanë thënë qartë, se, duhet të kthehet në Parlament e të hyjë në zgjedhje.

Meta njeriu i Haxhi Lleshit në PS - gisht në burgosjen e Nanos e vrasjen e Azem Hajdarit

Sht, 04/08/2017 - 13:52
Më 1993, kur Nano hyri në burg, nuk ishte e qartë nga buronte forca e Metës, e djaloshit 24 vjeçar nga Çorovoda, pa rreth familjar e shoqëror në Tiranë, që fill pas dënimit të Nanos u bë nënkryetar i PS-së, dhe praktikisht figura kryesore e saj. Kush e instaloi Metën në krye të PS, dhe kush e bëri atë të fuqishëm menjëherë?

Edhe çam-çakëzi Shpëtim Idrizi me Kremlinin tani?

Sht, 04/08/2017 - 00:45
Çam-çakëzi Idrizi, sa suporton çadrën e Putinit në bulevard, pse nuk shkon të ngrejë mijra çadra përballë kufirit grek, mbushur me çamë të vërtetë (jo me Mesilën prej Radomire), që gjithë bota të marrë vesh genocidin grek kundër shqiptarëve. Të qëndrojnë aty me muaj, deri sa bota të sensibilizohet me çështjen çame, dhe greku të shtrëngohet t'i pranoj në trojet e tyre të lashta. Kjo është strategji e vërtetë çame, jo të kamuflosh shërbimin e fshehtë ndaj Kremlinit me demagogji çame.

Blendi Fuckziu, koka shpullë truri tullë - Meta do arrestohet, schmuck

Pre, 04/07/2017 - 01:28
Fuckziu, në kuadër të diaresë që e ka zënë nga goja, si në emisionin e tij banal e mediokër në TV, shkruan se, duhet pranuar që Meta është garantuesi i stabilitetit në vend. Çfarë çfarë, idjot?! E sata herë është që M(b)et(j)a largohet nga qeveria papritur, dhe lë vendin në prag të kolapsit, duke shkelur kontratën sociale? Këtë quan stabilitet ti o kokë shpullë? Një herë e bëri me Nanon, pastaj me Berishën para katër vjetësh në prag të zgjedhjeve, dhe tani me Ramën para zgjedhjeve gjithashtu. Kjo është e treta e vërteta, dhe këtë rradhë do e hajë, keq.

Përmbysja e qeverisë para zgjedhjeve është Grusht Shteti - Rama të fus ushtrinë

Enj, 04/06/2017 - 16:17
Të arrestohet Ilir Meta për Grusht Shteti. Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. Skenari është edhe më i shemtuar se një grusht i zakonshëm shteti, bën muuuu, sepse organizatorët e tij duan të përmbysin qeverinë legjitime që të manipulojnë zgjedhjet e 18 qershorit, për të rrëzuar Vettingun. Ky është motivi i Grushtit të Shtetit, dhe ky është absolutisht i papranueshëm për Shqipërinë sot. Është rezistenca e të korruptuarve, që tashmë po përshkallëzojnë aksionet e tyre (me ndihmën e mafias rajonale), për të ruajtur status-quonë e krimit e korrupsionit në Shqipëri.

Edvin, do bëhesh hero kombëtarë nëse bën zgjedhje pa PD e LSI

Mër, 04/05/2017 - 16:32
Hero që do shpëtosh demokracinë e kapitalizmin shqiptarë një herë e përgjithmonë. Është shans që këto dy forca të errëta të establishmentit të vjetër destruktiv politik shqiptar kanë deklaruar që s'do hynë në zgjedhje. Të dyja po luajnë bllofin, sepse ato (e shpurra pas tyre) s'jetojnë dot pa korrupsion, por ky moment duhet shfrytëzuar me shpejtësi, për hirë të demokracisë shqiptare, qoftë dhe me vendosjen e një "diktature" afatshkurtër në vend. Mos u dorëzo!

As LSI s'do hyj në zgjedhje? Kjo është pavarësia e tretë e Shqipërisë

Mar, 04/04/2017 - 19:44
Rroftë Vettingu që po shporr plehrat nga rruga, i thonë kësaj. Pas PD-së së skaduar, një tjetër zhgarravinë tani jashtë, organizmi më banal politik në Ballkan, LSI, po shpërlahet nga skena politike shqiptare. Të korruptuarit e maskarenjtë po dorëzohen më në fund. Sinqerisht uroj që brezi i shqiptarëve (tashmë i plakur) që rrëzoi diktaturën komuniste, si dhe fëmijët e tyre pa të ardhme, të arrijnë të shijojnë frutet e demokracisë së vërtetë më në fund, që deri më sot po mbaheshin peng nga "bajlozët e zinjë" te mafias së fqinjëve.

Dalja e PD nga harta elektorale, e gëzueshme, si shporrja e PP në '91

Hën, 04/03/2017 - 23:39
PD po bie se skadoi sistemi i vjetër. E njëjta gjë ka ndodhur edhe në vende të tjera, deri në Italinë e viteve '90, kur u zhdukën nga harta elektorale partitë demokristiane e socialiste, sepse u up-grade sistemi i drejtësisë në Itali, si tek ne tani. PD s'mund të jetoj me Drejtësinë e Re, prandaj po bie, jo alarm për këtë, as panik, është evolucioni normal i demokracisë shqiptare, është një up-grade i domozdoshëm (requirement), për të kaluar në fazën tjetër.

LSI jo parti parlamentare pas 18 qershorit, nëse PD hyn në zgjedhje

Hën, 04/03/2017 - 02:59
Duket se çadra do ketë impakt të gjatë në marrëdhëniet PD - LSI, edhe pas mbylljes së saj, pasi çadra në vetvete këtë pati synim, joshjen e LSI-së, pavaresisht se u kamuflua me demagogji tjetër. Çadra tashmë ka krijuar jo pak nerv në një pjesë të elektoratit shqiptar, gjë që do pasqyrohet emocionalisht në votimet e 18 qershorit, në dy skenarë të mundshëm, me ose pa PD-në pjesmarrëse.

Çadra po gërryen çdo ditë PD-në (Basha drejt vetë-flijimit)

Dje, 04/02/2017 - 00:14
Ndërsa çadra bëri 40 ditë, "rahmet pastë", duket s'e s'do jetë e largët dita kur kjo do thuhet për Bashën vetë. Ajo çadër i intereson më shumë Ramës se Bashës, kjo është evidente tashmë. Që kur çadra mbiu në bulevard, Rama vetëm i ka forcuar pozitat e brendshme e ndërkombëtare, dhe e kundërta, Luli(a) po vyshket, po kontradikton të gjithë, veç rusëve.

Harruam ditëlindjen e Metës, më 24 mars mbushi.... kupën (10 shakatë e ditës)

Sht, 04/01/2017 - 02:11
1 - Në fakt Meta s'ka lindur më 24 mars, por më 22 mars 1992, ditën që u mbajtën zgjedhjet e para demokratike. Meta është i biri i Demokracisë, (s)është kopil.

2 - E dini se më 24 mars 2013 është prishur koalicioni qeveritar PD-LSI, tamam atë ditë që Meta festonte ditë(Ri)lindjen.

Shqipëria vend kanabis, mashtrim i përhapur nga LSI

Pre, 03/31/2017 - 01:27
Bëhet fjalë për një mashtrim ndërkombëtarë përhapur nëpërmjet lajmeve të rreme (fake news), artikujve të paguar në median e huaj, lobimit e korruptimit të politikanëve e qeveritarëve në vendet e BE-s e SHBA. Pjesë e kësaj skeme është bërë më vonë edhe palla i çadrës, që i shteruar nga idetë elektorale, po propogandon së fundi vetëm këtë linjë, e cila, de facto, nuk besohet më nga qeveritë perëndimore, sepse është kuptuar qe është sajim i kalkuluar.
Kritiket-Blog Letersi Kritika-dejavu Kalendar